Dzień 996 - W Ciechocinku, tam gdzie Dom Zdrojowy, Maxi Kaz - rusza na łowy.

 

Czołem,


Minął prawie rok od ostatniego wpisu, przez ten czas z samochodem nie wiele się działo, odebrałem go za późno żeby być jeszcze na jakiejś liczącej się imprezie, chwilę potem pojechaliśmy na nasze wielkie włoskie wakacje, zmieniłem stanowisko w firmie i daily cara. Przyszedł sezon 2023 i zaczęliśmy bywać, a samochód zaczął przyciągać uwagę publiczności zlotów.


FORZA ITALIA 2023

W maju byliśmy na Forza Italia w Rozalinie, jest to największy w polsce zlot samochodów włoskich, wylądowaliśmy gdzieś z tyłu zlotu między stawem a drzewami, w cieniu, wśród śpiewu ptaków, przy butelce wina otrzymanej od organizatorów, polecam :) zarówno uczestnictwo jak i odwiedzenie. Nasz samochód to było nic w porównaniu z gwiazdami imprezy - Lancią Stratos, Dino 206GT oraz Alfami: SZ i Montreal. Te cztery fury to najgrubsza paczka całego zlotu, a jeśli pomyślałbym dłużej to może wymyśliłbym więcej.

Nie zrobiłem ani jednego zdjęcia na Forza Italia. Nie musiałem, moja fura znalazła się na oficjalnym filmiku organizatora i na sporej ilości fanpejdży.

                                        Fotografowie też byli z wysokiej półki :)

                                                            Ktoś złapał nas na autostradzie, auto wiozłem lawetą dlatego że szkoda mi było córki która nie wytrzymałaby hałasu wydechu przez 3h :) Przyczepka wypożyczona przez Waldemara Morawca który razem z synem Tomaszem składali silnik mojego dziada. Bardzo dziękuję :)

                            Na zlocie obecny był Horacio Pagani, w ciszy kontemplował setup mojego silnika.
Ja go tylko wietrzyłem bo chłodzony powietrzem, ale tłumek oglądających był stały :) 3-5 osób stało ciągle przy aucie, jeśli ktoś odchodził na jego miejsce pojawiały się nowe zaciekawione osoby. Takie zainteresowanie cieszy po dwóch latach spędzonych w garażu.

Film od organizatora (obejrzyjcie co tam stało :) ! nasze auto pojawia się na sekundę w 1:30)50-te URODZINY MALUCHA BIELSKO BIAŁA 

Tutaj też nas nie mogło zabraknąć. Bielski Magistrat łącznie z grupami Pasjonatów postanowił wypromować miasto organizując przejazd kolumny 126p przez miasto. Niesamowite uczucie kiedy całe centrum jest zablokowane a policjanci regulują ruchem żeby przepuścić kolumnę w której jesteś :)

 Pod Ratuszem byłem pierwszy :) ale Parking szybko się zapełnił


    Ponownie film z imprezy, z tym że tutaj już dużo lepsza ekspozycja na Forfitra :) 
Dziękuję bardzo @motologiatv

Żadnych pucharów na tę chwilę, ale w Rozalinie nie miałem jak walczyć z tymi włoskimi cudami, a w Bielsku szukano najładniejszego ST; FL; EL. Nie miałem szans na wygraną, gdybym sam miał zdecydować kto miał najładniejszą furę zlotu, to załosowałbym na idealną Prima Serie z 1973 roku, całą w oryginale z dbałością o każdy detal. Ja byłem ciekawostką :)
Jutro jedziemy na Klasyk Fest, może stąd przywieziemy piuchar ? :)

Pozdrawiam wszystkich uczestników. Do zobaczenia na drogach :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzień 1026 - Kraków lubi Amerykę.

Dzień 668 - Kiedy nucisz "Plus i minus" w drodze na SKP.